Cztery gole i remis w Kielcach

Korona Kielce zremisowała 2:2 na własnym stadionie z Chrobrym Głogów w 11. kolejce Fortuna 1 Ligi.

Trener Dominik Nowak nadal nie mógł liczyć na Adama Frączczaka, który zmaga się z urazem. Filipe Oliveira również nie był dostępny z powodu kontuzji łydki. Do kadry meczowej wrócił za to Marcel Gąsior. Koroniarze wypracowali sobie optyczną przewagę i mieli większe posiadanie piłki, jednak przez niedokładne podania groźne kontry wyprowadzali piłkarze Chrobrego. Bardziej klarowne sytuacje mieli goście. Jednak Konrad Forenc był pewnym punktem w bramce Korony. W 29. minucie kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Dawid Błanik. Były zawodnik Sandecji minął jeszcze dwóch obrońców w polu karnym i pokonał Leszczyńskiego. Błyskawiczną odpowiedź dali goście i Mikołaj Lebedyński pokonał Forenca. Znów zabrakło koncentracji podopiecznym Dominika Nowaka po strzelonym golu i do przerwy utrzymał się remis.

Chwilę po wznowieniu drugiej połowy, strzałem pod poprzeczkę popisał się Dennis Van der Heijden. Całkowicie zaspała kielecka defensywa. Korona usilnie próbowała się podnieść się po tej bramce i atakowała z większa intensywnością. W 62. minucie w końcu gospodarze dopięli swego. Jakub Łukowski dostał podanie od Jacka Podgórskiego i mocnym strzałem pokonał Leszczyńskiego. To szóste trafienie „Łuko” w tym sezonie. Były piłkarz Miedzi Legnica jest liderem klasyfikacji strzelców. Kontuzji doznał Grzegorz Szymusik i musiał opuścić boisko. Doskonałą sytuację zmarnował Mateusz Lewandowski. Z najbliższej odległości strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Sędzia doliczył siedem minut do regulaminowego czasu gry. Mimo walki do końca, kielczanie nie zdołali już zdobyć trzeciej bramki i wygrać meczu. Podopieczni Dominika Nowaka podzielili się punktami z Chrobrym Głogów.