Czas prawdy dla Korony. 4 tygodnie, 7 meczów

Po trzech dniach wolnego piłkarze Korony wracają do pracy i rozpoczynają przygotowania do finiszu rozgrywek. Najbliższe cztery tygodnie będą dla zawodników ekstraklasy niezwykle intensywne.

Faza dodatkowa sezonu (7 meczów) zostanie rozegrana do 19 maja. Korona rywalizację w grupie spadkowej rozpocznie w poniedziałek 22 kwietnia w spotkaniem ze Śląskiem Wrocław (godz. 18 na Suzuki Arenie), a zakończy w sobotę 18 maja konfrontacją z Górnikiem Zabrze.

Kielczanie podczas ligowej dogrywki będą musieli radzić sobie bez kapitana Bartosza Rymaniaka, który zmaga się z kontuzją mięśnia dwugłowego. Pozostali piłkarze (z wyjątkiem oczywiście „ucieczkowicza” Aleksandara Bjelicy)  meczu ze Śląskiem powinni być do dyspozycji trenera Gino Lettieriego. Po kartkowej pauzie wraca Michał Gardawski, normalne treningi rozpocznie też Jakub Żubrowski, którego uraz w ostatniej chwili wyeliminował z występu w Gliwicach. Jest szansa, że po kliku meczach przerwy wreszcie do gry powróci także drugi z wychowanków Marcin Cebula.

W ekipie rywali zabraknie najlepszego strzelca wrocławian Marcina Robaka (13 goli w tym sezonie). Byłego napastnika Korony czeka absencja po czwartej żółtej kartce. W Koronie ewentualną pauzę w kolejnym spotkaniu w Płocku zagrożeni są Łukasz Kosakiewicz, Adnan Kovacević, Matej Pućko i Marcin Cebula.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *