Bartoszek za Smyłę. Zmiana trenera w Koronie

Mirosław Smyła nie jest już trenerem Korony. 50-letni szkoleniowiec został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespół. Jego następcą zostanie Maciej Bartoszek, dla którego będzie to powrót do kieleckiego klubu po prawie trzech latach.

Kielecki klub jeszcze tej informacji nie potwierdził, ale jak udało dowiedzieć się portalowi CowKoeronie.pl wczoraj wieczorem prezes Krzysztof Zając wręczył dymisję Mirosławowi Smyle. Przyczyną niezadowalające wyniki drużyny w rundzie wiosennej. Korona w pięciu tegorocznych meczach zdobyła tylko dwa punkty i strzeliła dwa gole. Kielecki klub jest przedostatni w tabeli, ze stratą siedmiu „oczek” do bezpiecznej pozycji. Widmo spadku poważnie zaczęło mu zagrażać.

Misji ratowania ekstraklasy dla Korony ma podjąć się Maciej Bartoszek. Dla 42-letniego będzie to powrót do Korony po prawie trzech latach przerwy. Poprzednio kielecki zespół prowadził w sezonie 2016/17. Wtedy również obejmował drużynę, która była blisko strefy spadkowej, a ostatecznie zakończył sezon na piątym miejscu. Mimo to po rozgrywkach władze klubu nie zdecydowały się przedłużyć z nim umowy (jego następcą został Włoch Gino Lettieri).

Mirosław Smyła trenerem Korony był od września ubiegłego roku. Poprowadził kielecki w 17 meczach w ekstraklasie. Zanotował pięć zwycięstw, trzy remisy i dziewięć porażek. Maciej Bartoszek do końca poprzedniego sezonu był szkoleniowcem pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Wcześniej pracował m.in. w GKS-ie Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz i Bruk-Bet Termalice Nieciecza.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *