Kadra Korony na obóz w Turcji. Kto pojedzie?

Trener Mirosław Smyła podał 28-osobową kadrę na zgrupowanie w Turcji. Niespodzianek nie ma. Ci co mieli jechać – jadą, a ci co nie – nie jadą.

W gronie, które pozostanie w Kielcach są bramkarz Luka Kukić, obrońca Daniel Dziwniel i napastnik Michał Żyro. Z całą trójką Korona chce rozwiązać kontakty, ale na razie rozmowy w tej sprawie nie przynoszą konsensusu. Ich umowy obowiązują jeszcze przez półtora roku.

W Antalyi trenować z kieleckim zespołem będzie natomiast dwóch Anglików, którzy na oficjalnej, klubowej liście widnieją jako „zawodnicy testowani”. To 18-letni ofensywny pomocnik Johnny Spike Gill oraz 25-letni defensywny gracz środka pola Classy Theobalds (na zdjęciu). Pierwszy jesienią występował w czwartoligowej Watrze Białka Tatarzańska, drugi w rodzimym FC Tonbridge Angels (szósty poziom rozgrywkowy). Obaj pod koniec rundy jesiennej byli już sprawdzani przez Koronę.

W środę podopieczni trenera Smyły zagrają pierwszy sparing. Ich rywalem będzie albański FK Tirana.

Kadra Korony na obóz w Turcji:
Bramkarze: Marek Kozioł, Jakub Osobiński, Adrian Sandach, Paweł Sokół
Obrońcy: Michael Gardawski, Adnan Kovacević, Ivan Marquez, Nemanja Miletić, Piotr Pierzchała, Bartosz Prętnik, Mateusz Spychała, Grzegorz Szymusik, Themistoklis Tzimopoulos,
Pomocnicy: Wato Arweladze, Marcin Cebula, Johnny Spike Gill, Ognjen Gnjatić, Andres Lioi, Dawid Lisowski, Erik Pacinda, Matej Pućko, Milan Radin, Classy Theobalds, Rodrigo Zalazar, Jakub Żubrowski
Napastnicy: Uros Djuranović, Michal Papadopulos, Mateusz Sowiński.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *