Zdecydowany lider tabeli

Korona Kielce w dziewiątej kolejce Fortuna 1 Ligi powalczy o podtrzymanie dobrej passy na wyjeździe. Podopieczni trenera Macieja Bartoszka zmierzą się z niepokonanym ŁKS-em Łódź.

Spadkowicz z Ekstraklasy

Łodzianie to jeden z trzech spadkowiczów. Piłkarze Wojciecha Stawowego zajęli w tabeli PKO Ekstrklasy ostatnie miejsce i spadli do Fortuna 1 Ligi jako pierwsi.

Po ośmiu kolejkach bez porażki

ŁKS to lider tabeli. W 8. meczach zdobyli 22 punkty, strzelając aż 20 goli, a tracąc tylko 4. „Rycerze Wiosny” grają także dalej w rozgrywkach Pucharu Polski. W 1/32 finału pokonali po rzutach karnych Śląsk Wrocław.

Fot. lkslodz.pl

Liderzy zostali

Z zespołu nie odeszła żadna ważna postać. W klubie zostali tacy piłkarze jak Pirulo, Arkadiusz Malarz, Maciej Dąbrowski, czy Antonio Dominguez. Drużyna też się wzmocniła, do łódzkiego klubu dołączyli m.in. doświadczony w Ekstraklasie Jakub Tosik, oraz Kamil Dankowski, a także Mateusz Bąkowicz, Daniel Celea, Dariusz Gmosiński, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Michał Kot, Tomasz Nawotka, Jowin Radziński i Jakub Romanowicz.
Odeszli Łukasz Piątek, Ricardo Guima, Artur Bogusz, Adam Ratajczyk, Dominik Budzyński, Jan Grzesik, Marcel Wszołek, Kamil Rozmus i Jakub Wróbel.

Pirulo najmocniejszym ogniwem

Pirulo, a właściwie Jose Antonio Ruiz Lopez to gwiazda ŁKS-u. Hiszpan w obecnym sezonie zdobył już pięć goli, a do tego dołożył trzy asysty i to na niego kielecka defensywa musi w szczególności uważać.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *