Ważna wygrana Korony

Korona odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie na Suzuki Arenie. Kielczanie pokonali czerwoną latarnię ligi – Sandecję Nowy Sącz. Na listę strzelców wpisał się Jacek Kiełb, który w ostatnim czasie imponuje formą.

W pierwszych minutach Sandecja trzykrotnie wywalczyła sobie rzuty wolne w dobrej odległości do groźnego dośrodkowania w pole karne Korony. Obronną ręką wychodzili jednak z tego kieleccy defensorzy. Goście grali odważnie i agresywnie. Nowy trener gości Dariusz Dudek z pewnością przyczynił się do odpowiedniej motywacji, zespołu który znajduję się na ostatnim miejscu w tabeli. Jednak to kielczanie objęli prowadzenie. W 17. minucie Wiktor Długosz wypatrzył w polu karnym Jacka Kiełba, który świetnie przyjął piłkę, myląc obrońcę i pokonał bramkarza gości. To trzecie trafienie kapitana Korony w tym sezonie. Po golu to kielczanie przejęli inicjatywę i Koroniarze często atakowali skrzydłami. Goście starali się odpowiedzieć swoimi akcjami, ale żadna nie przyniosła im gola i na przerwę to Korona schodziła z prowadzeniem.

W drugą połowę lepiej weszli piłkarze Sandecji. W 49. minucie groźny strzał głową oddał Dawid Szufryn, ale na szczęscie Marka Kozioła piłka przeleciała nad bramką. Kolejne minuty nie przyniosły groźniejszych okazji na zdobycie gola. Ciekawiej zrobiło się pod koniec spotkania. Najpierw z boiska po czerwonej kartce wyleciał Dawid Szuryn (konsekwencja dwóch żółtych), a w doliczonym czasie gry świetną szansę na podwyższenie prowadzenia Korony miał Zvonimir Petrović, ale jego strzał wyśmienicie obronił Dawid Pietrzkiewicz. W kieleckim zespole zadebiutował Hugo Diaz, który wczoraj podpisał kontrakt. Hiszpan dostał niespełna 10 minut. W ostatecznym rozrachunku Korona wygrała 1:0 i odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo na Suzuki Arenie.

W najbliższą środę już następny mecz. Korona Kielce na Suzuki Arenie zmierzy się w zaległym meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi ze Stomilem Olsztyn.