„Słonie” pokonały Koronę

W środowy wieczór Bruk Bet Termalica Nieciecza wysoko ograła Koronę. Kielczanie doznali wysokiej porażki 3:0.

Początek spotkania należał do Korony. Kielczanie mieli większe posiadanie piłki i stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. W 17. minucie meczu fatalny błąd popełnił Remigiusz Szywacz, który źle wybił piłkę, na czym skorzystał Roman Gergel, pokonując Kozioła w sytuacji sam na sam. Deszczowa pogoda wymuszała wiele błędów w rozgrywaniu akcji. Piłkarze się ślizgali przez co akcje kończyły się niepowodzeniem. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy goście podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocny strzał głową oddał Putivtsev. Marek Kozioł nawet nie zdążył zareagować. Podopieczni Macieja Bartoszka po stracie gola zaczęli grać zbyt nerwowo i chaotycznie.

Na drugą połowę Zvonimir Petrović zmienił Mateusza Cetnarskiego i był jedynym obcokrajowcem w barwach Korony przebywającym na boisku. Gospodarze grali tak jak na początku spotkania, ale znów zostali skarceni przez zespół z Niecieczy i kolejny raz po rzucie rożnym. W polu karnym najlepiej odnalazł się Kacper Śpiewak. Do końca meczu goście kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili strzelić sobie bramki.

To druga porażka Korony w Fortuna 1 Lidze i druga na Suzuki Arenie.

Kolejne spotkanie Korona rozegra już w sobotę w Tychach z tamtejszym GKS-em. Transmisja w Polsacie Sport.