Korona wygrywa sparing. Przełamanie Djuranovicia

Od zwycięstwa rozpoczęli piłkarze Korony Kielce zimowe sparingi. Podopieczni Mirosława Smyły pokonali w Antalyi albański FK Tirana 2:1.

Pierwszą grę kontrolną podczas tureckiego zgrupowania szkoleniowiec Korony potraktował eksperymentalnie. Od pierwszej minuty dając przede wszystkim szansę tym, którzy walczą, aby wiosną znaleźć się w kadrze kieleckiego zespołu. W podstawowym składzie zagrali m.in. juniorzy, dwaj testowani Anglicy: Johnny Spike Gill i D’Sean Theobald oraz wycofany z listy transferowej Vato Arweładze.

Tak zestawiona Korona nie potrafiła jednak przeciwstawić się drużynie z Tirany. 24-krotny mistrz Albanii (ostatni tytuł wywalczony jednak 11 lat temu) już w 4. minucie po szybko rozegranej akcji wyszedł na prowadzenie (trafienie Agustina Torassy).

Lepiej kielczanie zaczęli grać dopiero po przerwie, gdy trener Smyła systematycznie zaczął wpuszczać na boisko doświadczonych zawodników. I na efekty nie musiał długo czekać. W 47. minucie po dośrodkowaniu Michała Gardawskiego wyrównał Erik Pacinda. A siedem minut później po podaniu Andresa Lioiego strzałem głową prowadzenie Koronie dał Uros Djuranović.

Dla napastnika z Czarnogóry to pierwszy gol od… sierpnia. Ostatni raz do trafił do siatki w meczu trzecioligowych rezerw. W ekstraklasie mimo wielu sytuacji jesienią nie udało mu się zdobyć bramki. Od jego dypozycji w trakcie zimowych sparingów będzie zależło czy zostanie w Koronie.

W sobotę kielecki zespół zagra w Antalyi z rumuńskim Sepsi Sfantu Gheorghe. W Turcji Korona będzie trenowała do 25 stycznia.